קבלת סיוע לקליטת עובדים נוספים בעסקהרשות להשקעות במשרד הכלכלה מפרסמת מסלול לשנת 2020 - תכנית סיוע לקליטת עובדים נוספים עם מסלול מהיר מותאם לתקופת הקורונה, בשיטת "כל הקודם זוכה".


במטרה לתת מענה למשבר הכלכלי שנוצר כתוצאה מנגיף הקורונה ולסייע לעסקים לקלוט עובדים חדשים, פרסמה הרשות להשקעות במשרד הכלכלה מקצה תחרותי לתמיכה בעסקים אשר יקלטו עובדים חדשים והוא כולל הקלות משמעותיות במסלולים השונים וכן מסלול מהיר, שיאפשר מתן סיוע במינימום בירוקרטייה.


למי מיועדת התכנית

למעסיקים שעיסוקם העיקרי הוא באחד מענפי התעשייה, היי-טק, או באחד מענפי השירותים המפורטים בתנאי המסלול, עבור קליטת עובדים ששיעור השתתפותם בשוק העבודה נמוך: האוכלוסייה הערבית (לרבות בדואים, צ'רקסים ודרוזים), חרדים, אנשים עם מוגבלות, הורים יחידים ותושבי אזורי עדיפות לאומית וירושלים.


מה חדש בתכנית

השנה, לאור המשבר בשוק התעסוקה, נוסף מסלול מהיר המתמרץ מעסיקים לקלוט עובדים אשר אינם זכאים למענק על פי חוק עידוד התעסוקה, לרבות עובדים מהציבור הכללי בפריפריה.


להוראה שלושה תתי מסלול:

  • מסלול מהיר קורונה – למסלול זה רשאי להגיש בקשות מעסיק שמתחייב לקלוט עובדים, ונדרש כי לפחות עובד חדש אחד, שהוא איננו "עובד מזכה" כהגדרתו בחוק מענק לעידוד תעסוקה יועסק במינימום 50%. במסלול זה ניתן להעסיק עובדים מהציבור הכללי באזורי עדיפות לאומית ובירושלים, בנוסף לעובדים מהאוכלוסיות ששיעור השתתפותן בתעסוקה נמוך בכל הארץ. לאור אופיו המיוחד של מסלול זה, מגישי בקשות במסלול זה ידונו תחילה בשיטת כל הקודם זוכה, ההתחייבות לשנה בלבד, יינתן פטור מהגשת ערבות, אין חובה בדיווח על משרות בסיס, התשלום יינתן מיד לאחר הדיווח ודמי ההגשה למסלול זה הופחתו משמעותית.

  • אזורי עדיפות לאומית וירושלים – למסלול זה רשאי להגיש בקשות מעסיק שמתחייב לקלוט לפחות 3 עובדים, כאשר  לפחות 70% מהעובדים החדשים יהיו מאוכלוסיות ששיעור השתתפותן בתעסוקה נמוך.

  • כל הארץ - למסלול זה רשאי להגיש בקשות מעסיק שמתחייב לקלוט לפחות 3 עובדים, כאשר לפחות 90% מהעובדים החדשים מעבר למשרות הבסיס, יהיו מאוכלוסיות ששיעור השתתפותן בתעסוקה נמוך.

מה מקבלים

סכום הסיוע עבור כל עובד הינו 20% - 30% מתוך עלות שכר העובד (מינימום 6,890 ₪ ברוטו ועד עלות של 16,000 שקלים) לתקופה של עד שנתיים, כך שעל כל עובד ניתן לקבל מענק של עד 115,200 שקלים.


איך מגישים בקשה


בקשות ניתן להגיש עד תאריך 13/09/20 בשעה 15:00.


להגשת בקשה להשתתפות בתכנית, יש למלא טופס מילוי פרטים ולהגישו לכתובת דואר אלקטרוני yazamim@inbal.co.il

להלן קישור לטופס -

טופס מילוי פרטים להשתתפות במסלול סיוע לק
Download • 21KBעם קבלת הפנייה, יתקבל מייל חוזר עם שם משתמש וסיסמא על מנת להתחבר למערכת לצורך הגשת הבקשה.

ניתן לקבל תמיכה טכנית בהליך ההגשה בטלפון 03-9778065.


יצירת קשר

להבהרות ולבירורים ניתן ליצור קשר:

  • מוקד שירות  03-9778782

  • דואר אלקטרוני EmploymentDis@economy.gov.il


לייעוץ ומידע נוסף יש ליצור קשר עם משרדינו.

בכבוד רב,

אניטה גרינשטין, רו"ח

האמור במאמרים השונים באתר הנו הסבר כללי, אינו מהווה ייעוץ מקצועי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום והאמור באתר אינו יכול לספק פתרון לבעיה ספציפית.


67 צפיות